Menu Zamknij

Fundacja na rzecz standardów opieki w chorobach otępiennych Wyspy Pamięci zaprasza do udziału w cyklu sześciu bezpłatnych spotkań dla opiekunów osób z chorobami otępiennymi.

Celem spotkań  jest wszechstronne przygotowanie opiekunów do sprawowania efektywnej opieki nad osobami z chorobami otępiennymi. Spotkania poprowadzą Joanna Szczuka i Marzena Wójcicka.

Spotkania odbęda się w lipcu i sierpniu 2019 w Warszawie w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, ul. Nowolipie 25B.
Terminy: 13.07.2019, 14.07.2019, 20.07.2019, 21.07.2019, 03.08.2019, 04.08.2019.
Godziny spotkań: 09.00 – 15.30 (4 godziny warsztatów, 1 godzina superwizji grupowej, 1 – 1,5 godziny spotkań indywidualnych).

W razie konieczności zapewniamy opiekę dla chorych (w budynku, w którym odbędzie się pilotaż programu).

Preferowani uczestnicy w wieku 60+.

W pilotażu mogą uczestniczyć osoby z całej Polski (w przypadku konieczności przenocowania w Warszawie koszt ponosi uczestnik)

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń; zastrzegamy, że w pierwszej kolejności do pilotażu zostaną zaproszeni opiekunowie rodzinni w wieku 60+  oraz ci opiekunowie, którzy stosunkowo niedawno dowiedzieli się o chorobie w rodzinie.

Zajęcia prowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami z chorobami otępiennymi oraz  ich rodzinami, twórcy materiałów wspierających komunikację w rodzinie doświadczonej chorobą otępienną i ukierunkowanych na podnoszenie jakości życia tych rodzin.

Pilotaż służy wypracowaniu systemowego modelu wsparcia dla opiekunów oraz  opracowaniu go w  atrakcyjnej, rzetelnej, motywującej do aktywnego działania formie książkowej  „Opiekun szyty na miarę”.  Uczestnicy pilotażu, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach  dostaną na własność wspomniany poradnik – przewidywany czas finalizacji druku poradnika: grudzień 2019.

Spotkania pozwolą uczestnikom na dogłębne zapoznanie się z procesem doświadczania choroby otępiennej od etapu poprzedzającego uświadomienie jej istnienia, przez diagnozę, po zbiory praktycznych rozwiązań przydatnych na każdym etapie  choroby, po okres żałoby po bliskim chorym.

Intencją osób zaangażowanych w projekt jest stworzenie narzędzi dających opiekunom szeroki wachlarz metod działania w życiu codziennym. Szczególnym zadaniem jakie postawili sobie pomysłodawcy jest dostarczenie wiedzy na temat rozwiązań w ujęciu praktycznym, uwzględniającym realia, w których funkcjonują opiekunowie w Polsce. Wiedza, którą chcemy propagować  ma swoje źródło w dogłębnym przygotowaniu tak teoretycznym, jak i praktycznym. Doświadczenie autorów bierze się z bezpośredniej pracy z osobami chorymi w trybie indywidualnym i zbiorowym, oraz w bliskiej i codziennej współpracy  z członkami ich rodzin.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres email:  fundacja@wyspypamieci.com.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, wieku, informacji na temat czy jest się opiekunem rodzinnym, czy instytucjonalnym, telefonu kontaktowego, nazwy miejscowości.

Uczestnicy pilotażu będą proszeni o udostępnienie zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z wymogami RODO.

Powiązane wpisy